Program Kirkland Research

W 2016 roku utworzona została nowa ścieżka naukowa w ramach Kirklanda - Program Kirkland Research - będącą odpowiedzią na potrzebę krótkoterminowych staży badawczo-naukowych dla osób mających już ugruntowaną pozycję naukową.

01 Kirkland researchStypendium przewidziane jest na okres od połowy września do końca stycznia (I semestr). Wspólne elementy z Programem Kirklanda to udział we wrześniowym programie orientacyjno-przygotowawczym, 2 zjazdach wszystkich stypendystów (XI i I) oraz opcjonalnie w szkoleniach przygotowywanych dla stypendystów Kirklanda i ścieżce społeczno-kulturalnej.

Stypendyści w ramach programu Kirkland Research nie maja obowiązku uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych. Obowiązuje ich indywidualna praca naukowa pod kierunkiem opiekuna naukowego, której efektem ma być przygotowanie artykułu naukowego. Podstawą uzyskania dyplomu ukończenia Programu jest zatwierdzony przez opiekuna naukowego do druku artykuł naukowy stypendysty oraz prezentacja efektów swojej pracy podczas styczniowego zjazdu wszystkich stypendystów.

W roku akademickim 2016/17 w ramach tej ścieżki studiowały 2 osoby z Ukrainy. W obecnym roku akademickim 4 kolejne osoby z Ukrainy otrzymały stypendium Kirkland Research i studiuje na uczelniach w Warszawie, Poznaniu, Lublinie i Wrocławiu. Wszyscy stypendyści Kirkland Research mają tytuł doktora i pracują jako wykładowcy na uczelniach wyższych Ukrainy.

_______________________________________________________________

REKRUTACJA NA ROK AKADEMICKI 2018/2019

CELE I HISTORIA PROGRAMU

Administrator Programu

Fundacja Liderzy Przemian została powołana do życia w lutym 2016 r. z zadaniem administrowania dwoma, działającymi od lat, programami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Programem Stypendialnym im. Lane’a Kirklanda i Programem Study Tours to Poland. Oba programy mają charakter międzynarodowy i łączy je podobieństwo grup docelowych, co daje możliwość rozwoju współpracy i zakresu działań w przyszłości.

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności została założona przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, utworzony na mocy ustawy „O popieraniu demokracji w Europie Wschodniej” (SEED Act), uchwalonej w 1989 roku przez Kongres USA.

kirk white2