facebook_page_plugin

"Kirklandyści u Kirklandystów" – Konkurs dla Absolwentów

W ramach wspierania działań poststypendialnych Absolwentów Programu Kirklanda ogłaszamy drugą edycję konkursu na wizyty studyjne.

REGULAMINZależy nam na wzmacnianiu Waszej współpracy oraz wymiaru praktycznego Waszych działań. Dlatego chcemy, żebyście mieli szansę podzielić się z innymi absolwentami PK wiedzą i doświadczeniem ze swojej dziedziny – poprzez pokazanie Waszych osiągnięć, sposobu pracy, zastosowanych przez Was wdrożeń itp. Zakres możliwości jest dość szeroki, ponieważ zależy nam na tym, abyście jak najlepiej dopasowali taką wizytę do Waszych potrzeb, do tego, co uważacie za cenne i ciekawe w Waszej pracy – oraz do potrzeb odbiorców.

KONKURS NA REALIZACJĘ WIZYTY STUDYJNEJ
Przez „wizytę studyjną” rozumiemy krótkie spotkanie (3-5 dni) dla małej grupy (2-6) osób pracujących w podobnym obszarze/specjalności. Wizyta studyjna jest możliwością przyjęcia w swojej instytucji/organizacji Absolwentów Kirklanda; możliwe jest odwiedzenie pokrewnych instytucji w Waszym mieście, zaproszenie innych ekspertów zainteresowanych współpracą w danej dziedzinie.

KTO MOŻE SIĘ UBIEGAĆ O ORGANIZACJĘ WIZYTY?
Każdy absolwent Programu Kirklanda (osoba, a nie instytucja), który mieszka w jednym z krajów objętych Programem Kirklanda i chce pokazać swoją organizację/instytucję innym Absolwentom Programu, wymienić się doświadczeniem z danej dziedziny etc. Środki na organizację wizyty są przyznawane i rozliczane imiennie.

KIEDY TRZEBA ZREALIZOWAĆ PROJEKT?
Od 29 października 2018 r. do końca czerwca 2019 r. Zależy nam, żeby pierwsze wizyta odbyły się w sezonie jesienno-zimowym tego roku. W ofercie należy zaproponować możliwe terminy wizyty. Sprawozdanie i rozliczenie należy dostarczyć w ciągu 30 dni od zakończenia realizacji projektu

CO JEST CELEM WIZYTY?
Nawiązanie i zacieśnianie współpracy między Absolwentami działającymi w pokrewnych obszarach
Budowanie sieci absolwenckiej czy nawet zespołu do wspólnych projektów;
Wymiana informacji i dobrych praktyk między Absolwentami PK. Etc.

PRZYKŁADOWE DZIAŁANIA:
Zaproszenie ekspertów z danego obszaru.
Zaproszenie ekspertów z różnych obszarów, którzy pomogą rozwiązać konkretny problem.
Prezentacja osiągnięć.
Prezentacja procedur, wdrożeń i rozwiązań stosowanych przez organizacje/instytucje zajmujące się w danym regionie omawiana dziedziną. Etc.

O JAKĄ KWOTĘ MOŻNA SIĘ UBIEGAĆ?
W ramach konkursu oferujemy możliwość dofinansowania wizyty studyjnej w wysokości 3000 - 5000 tys. Dysponujemy ogólną kwotą 20 000 zł, co pozwoli na dofinansowanie 4-6 wizyt. Dofinansowanie to obejmuje również połowę kosztów dojazdu uczestników (pod warunkiem, ze zakupią bilety miesiąc przed terminem wizyty).

CO MOŻNA FINANSOWAĆ? PRZYKŁADOWO:
Przejazdy grupy po mieście
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Koszty zaproszenia eksperta – w tym dojazd.
Koszty administracyjne oraz koszty niezwiązane merytorycznie z projektem wizyty (koszty „rozrywkowe” wycieczek, zwiedzania, wstępów do muzeów etc.) nie mogą przekroczyć 10 procent całości dofinansowania.
UWAGA: Uczestnicy wizyty sami organizują swój dojazd na miejsce wizyty. W ramach kosztów wizyty przewidziane jest dofinansowanie 50% kosztów dojazdów uczestników pod warunkiem przedstawienia biletu na miesiąc przed terminem wizyty i zatwierdzenia go przez Fundację.

DODATKOWE FINANSOWANIE:
Wysokość dofinansowania raczej uniemożliwia realizację wizyty studyjnej bez dodatkowego wkładu – ale wkład własny nie jest wymogiem formalnym. Przewidujemy, że wkładem własnym może być praca, tańsze lub darmowe noclegi (np. w domach Absolwentów); także wkład uczestników – np. wyżywienie we własnym zakresie.

JAK WYGLĄDA PROCEDURA ZGŁOSZENIOWA?
Projekt musi być zgłoszony pisemnie w języku polskim lub angielskim i przesłany na adres: joanna.stanislawska@kirkla>nd.edu.pl

Opis projektu musi zawierać w punktach następujące informacje:
1. dane osoby zgłaszającej projekt (imię, nazwisko, rocznik stypendium, kraj obecnego zamieszkania, dane kontaktowe)
2. tytuł projektu i daty realizacji
3. cele projektu, jego adresaci i oczekiwane rezultaty
4. opis działań
5. krótką ofertę – skrócony opis projektu, który będziemy mogli opublikować na stronie absolwentów na FB. Oferta powinna zawierać podstawowe informacje, przedstawione w taki sposób, aby osoby zainteresowane udziałem mogły na tej podstawie wybrać, w którym projekcie chcą uczestniczyć. W osobnym akapicie prosimy wyraźnie opisać, kogo zapraszacie – jaki profil powinni mieć uczestnicy projektu.
6. budżet
Do wniosku należy dołączyć link do swojego profilu w serwisie Linked in

MOŻLIWOŚC KONSULTACJI
W razie pytań prosimy mailowo umówić się na konsultację telefoniczną, przez messangera lub przez skype’a z Joanną Stanisławską (
joanna.stanislawska@kirkl>and.edu.pl lub z Anną Jakowską (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.u.pl).

PROCEDURA KWALIFIKACYJNA
1. Ocena formalna i merytoryczna nadesłanych zgłoszeń
2. Doprecyzowanie warunków przeprowadzenia wizyty studyjnej z wybranymi oferentami
3. Ogłoszenie wybranych ofert – nabór uczestników wśród Absolwentów Programu (zgłoszenie na tym etapie uznajemy za wiążące).
4. Końcowa kwalifikacja – komisja wybiera wizyty zakwalifikowane do realizacji uwzględniając zainteresowanie uczestników.

PRZEWIDYWANY HARMONOGRAM KONKURSU
lipiec 2018 – ogłoszenie konkursu na FB
Do 15 września 2018 r. – termin nadsyłania ofert
15 września – 8 października 2018 r. – doprecyzowanie projektów z oferentami
8–22 października 2018r. – zgłoszenia absolwentów na wybrane wizyty studyjne. Absolwenci, którzy mieszkają w jednym z krajów objętych Programem Kirklanda, będą wybierać spośród wybranych przez komisję ofert zaprezentowanych w grupie absolwentów na FB.
29 października 2018 r. – ogłoszenie wizyt przyjętych do realizacji.
Do końca czerwca 2019 r. – realizacja wizyt studyjnych.

regulamin button

Archiwum aktualności:

Program Kirklanda w Uzbekistanie - relacja z wizyty

24 listopada Urszula Sobiecka, Dyrektor Programu Kirklanda oraz Agata Wierzbowska-Miazga, Prezes Fundacji Liderzy Przemian udały się do Uzbekistanu, by spotkać się z tamtejszymi partnerami Fundacji, by nawiązać współpracę z Uniwersytetami i instytucjami oraz promować stypendium Kirklanda wśród potencjalnych kandydatów. Wizyta miała związek z tegorocznym objęciem Uzbekistanu przez Program Kirklanda.

Więcej…

Tadżykistan i Uzbekistan dołączają do Programu Kirklanda!

Mamy przyjemność poinformować, że od tego roku Program Stypendialny im. Lane’a Kriklanda obejmie swoim zasięgiem również Tadżykistan oraz Uzbekistan.

Więcej…

Program Kirklanda z nowym logotypem!

Po 19 latach przyszedł czas na zmiany – w tym miesiącu zadebiutował nowy logotyp Programu Stypendialnego im. Lane’a Kirklanda oraz Kirkland Research. 

Więcej…

Poznański zjazd Kirklandystów

14-16 listopada w Poznaniu odbył pierwszy zjazd tegorocznych Kirklandystów. Na uroczystej inauguracji zjazdu stypendystów przywitał prof. Ryszard Naskręcki, Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UAM; 

Więcej…

Kirklandystka z Odznaką Honorową Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego

Z radością dzielimy się informacją, że Irina Tkeshelashvili, Absolwentka Programu Kirklanda, otrzymała Odznakę Honorową Zasłużonym dla Województwa Dolnośląskiego za współpracę w nawiązywaniu kontaktów między Dolnym Śląskiem a regionem Adżaria.

Więcej…

Inauguracja roku stypendialnego Programu Kirkalnda

24 września 2018 w Lublinie odbyła się inauguracja roku akademickiego 19 edycji Programu im. Lane’a Kirklanda oraz trzecia edycja Programu Kirkland Research. Czterdzistu stypendystów Programu Kirklanda oraz czterech stypendystów Krikland Research przywitał prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej z UMCS; Krzysztof Komorski,

Więcej…

Praca absolwentki Kirkland Reserach na łamach International Migration

Miło nam poinformować, że praca absolwentki Programu Kirkland Research, Kateryny Krakhmalovej, została opublikowana na łamach prestiżowego magazynu International Migration.

Więcej…

Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Stypendium badawcze w USA w roku akademickim 2019-2020 – Konkurs dla Absolwentów Programu Kirklanda

Więcej…

"Spotkanie Trzech Pokoleń" w Charkowie

Nasi absolwenci - Sergiy Vasylyk oraz Marina Shevchenko - zorganizowali w Charkowie kolejne Spotkanie "Trzech Pokoleń", nazywane również Trojką.

Więcej…

"Kirklandyści u Kirklandystów" – Konkurs dla Absolwentów

W ramach wspierania działań poststypendialnych Absolwentów Programu Kirklanda ogłaszamy drugą edycję konkursu na wizyty studyjne.

Więcej…

Podsumowanie XVIII edycji Programu Kirklanda

29 czerwca 2018 na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Programu Kirklanda z rocznika 2017/2018. W tym roku udział w Programie zakończyło z sukcesem czterdziestu dwóch Stypendystów, w tym dwadzieścia dziewięć osób z Ukrainy, pięć osób z Gruzji, cztery osoby z Białorusi, trzy osoby z Rosji oraz dwie osoby z Armenii.

Więcej…

Uroczyste zakończenie XVIII edycji Programu

Dziś na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się uroczystość zakończenia roku stypendialnego 2017/2018 połączona z rozdaniem dyplomów absolwentom Programu. Gości oraz stypendystów powitali Urszula Sobecka, Dyrektor Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda oraz Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej…

Lwowskie spotkanie Absolwentów

Koniec maja okazał się bardzo owocny w spotkania z Absolwentami Programu. 26 i 27 maja we Lwowie odbył się zjazd z okazji dziesięciolecia ukończenia Stypendium przez grupę rocznika 2007/2008. Było to już drugie spotkanie rocznicowe organizowane przez samych Absolwentów – poprzednie odbyło się w Tbilisi rok temu i zgromadziło Absolwentów rocznika 2006/2007.

Więcej…

Ostatni zjazd Kirklandystów w Nałęczowie

Ostatni już zjazd stypendystów z obecnego rocznika odbył się 16 -18 maja w Nałęczowie oraz Lublinie. W trakcie zjazdu Kirklandyści prezentowali swoje prace dyplomowe w ramach sesji open space oraz wysłuchali wykładu dr hab. Wojciecha Janickiego z UMCS na temat migracji w krajach rozwiniętych. Ważną częścią zjadu było spotkanie w ramach cyklu "Życie po Kirklandzie" - tym razem gościem spotkania była Tatiana Rieber, absolwentka Programu Kirklanda, która podzieliła się swoimi doświadczeniami i sukcesami po zakończeniu stypendium.

Więcej…

Kirklandyści spotkali się z Europosłanką Krystyną Łybacką

7 maja ośmioro Kirklandystów z Ukrainy i Gruzji wzięło udział w spotkaniu z Panią Krystyną Łybacką, posłanką do Parlamentu Europejskiego. Ponad półtoragodzinna rozmowa poświęcona była głównie sprawom związanym z działaniem instytucji europejskich, dyskutowano także o Programach Erasmus +, Horyzont 2020 czy Planie Junckera.

Więcej…

Ruszył ostatni etap rekrutacji na rok akademicki 2018/2018

W ubiegłym tygodniu ruszył ostatni etap rekrutacji do Programu Stypendialnego im. Lane’a Kirklanda na rok akademicki 2018/2019. Kandydatki i kandydaci, których wnioski stypendialne zostały ocenione najwyżej, spotykają się teraz z komisjami rekrutacyjnymi. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się już w trzech krajach objętych programem.

Więcej…

Kirklandyści zainicjowali proces tworzenia strategii promocji Brześcia

5 kwietnia w Brześciu na Białorusi odbyła się międzynarodowa konferencja „Potencjał turystyczny Brześcia. Rozwój strategii” zorganizowana przez Yauhena Skrabutana, absolwenta Programu in. Lane’a Kirklanda. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu programu postypendialnego „Kirklandyści u Kirklandystów” oraz lokalnego samorządu. Celem konferencji było zainicjowanie procesu tworzenia strategii promocji turystycznej miasta. Wspólnie wypracowana strategia miałaby się przyczynić do wzrostu zainteresowania turystów Brześciem, który na początku 2018 został objęty ruchem bezwizowym z Polską.

Więcej…

Zjazd stypendystów w Krakowie

21-23 marca stypendyści Programu im. Lane’a Kirklanda spotkali się w Krakowie na trzecim już zjeździe rocznika 2017/2018. Organizowane cyklicznie zjazdy gromadzą Kirklandystów studiujących w ośrodkach akademickich w całym kraju i służą poszerzaniu wiedzy, zacieśnianiu więzi oraz poznawaniu polskiej kultury.

Spotkanie w Krakowie rozpoczęło się w Auli Collegium Maius, gdzie stypendystów przywitał prof. Dr. Hab. Armen Edigarian, Prorektor UJ ds. dydaktyki, a następnie swój wykład poświęcony reformie konstytucyjnej i samorządowej wygłosił Prof. Dr hab. Mirosław Stec, Kierownik Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego UJ.

Więcej…

Kirklandyści z wizytą w Mołdawii

24 marca zakończyła się czterodniowa wizyta studyjna w Mołdawii zatytułowana: Rozwój lokalny na obszarach wiejskich i w miastach – rozwiązania systemowe (podejście LEADER i rewitalizacja).

Celem projektu było nawiązanie współpracy między Absolwentami Programu Kirklanda działającymi w obszarze rozwoju lokalnego (zarówno w obszarach wiejskich, jak i w obszarach miejskich) z nadzieją wymiany doświadczeń oraz nawiązania partnerstwa do realizacji wspólnych działań. W wizycie uczestniczyli Absolwenci Programu z Mołdawii oraz 4 Kirklandystów z innych krajów: Białorusi, Kirgistanu i Ukrainy.

Więcej…

Solidarność bezpieczeństwa w regionie Bałtycko-Czarnomorskim

Z inicjatywy Iriny Vereshchuk, Absolwentki Programu Kirklanda, 23 lutego 2018 roku w Kijowie odbyło się IV Forum Bałtycko-Czarnomorskie, którego głównym tematem była „Solidarność bezpieczeństwa w regionie bałtycko-czarnomorskim jako strategia konsensusu dla Wielkiej Europy”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Narodowy Instytut Studiów Strategicznych i Międzynarodowe Centrum Badań Bałtycko-Czarnomorskich.

Więcej…

Administrator Programu

Fundacja Liderzy Przemian została powołana do życia w lutym 2016 r. z zadaniem administrowania dwoma, działającymi od lat, programami Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności –Programem Stypendialnym im. Lane’a Kirklanda i Programem Study Tours to Poland.

Fundator Programu

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności została założona przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczości, utworzony na mocy ustawy „O popieraniu demokracji w Europie Wschodniej” (SEED Act), uchwalonej w 1989 roku przez Kongres USA.

 

Kirkland logo new 2018 bottom1

Adres

Biuro Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda

Fundacja Liderzy Przemian

Al. Jerozolimskie 133 lok. 56

02-304 Warszawa 

fundacja@leadersofchange.pl

PAFW Medium2

Search